Na okrúhlom stole pre koordinátorov ŽŠR bola nadviazaná spolupráca

Základné a stredné školy z Trnavského kraja mali možnosť odprezentovať svoje aktivity a dozvedieť sa viac o mládežníckych akciách v regióne. RMTK zorganizovala stretnutie práve pre koordinátorov žiackych školských rád.

Zúčastnili sa ho zástupcovia z pätich škôl, a to zo SŠ priemyselnej Dopravnej z Trnavy, zo Súkromného bilingválneho gymnázia z Galanty, zo ZŠ Mojmírovej 98 z Piešťan, z Gymnázia AM z Trnavy a zo Strednej odbornej školy v Senice. Okrem predstavenia jednotlivých školských rád boli koordinátori pozvaní aj na spoluprácu pri projektoch RMTK, o ktorých si viac môžete prečítať TU.

Andrej Skala, predseda Rady, ktorý podujatím sprevádzal, mal zo stretnutia príjemné pocity: „Nadviazali sme kontakt s ľuďmi, s ktorými sme doteraz nespolupracovali, ale s ktorými nás spája oblasť našej činnosti, teda aktivity žiackych školských rád. Preto verím, že o podujatiach, ktoré organizujeme pre túto cieľovú skupinu sa dozvedia aj mladí z ich škôl a zúčastnia sa ich. Zároveň sa teším podnetom do ďalšej činnosti, ktoré sa nám od koordinátorov podarilo zozbierať.“ Rada mládeže chce byť nápomocným orgánom pre žiacke školské rady a ich členov, a aj preto by chcela organizovať podobné stretnutie aspoň 2-krát do roka. „Plánujeme akciu opakovať vždy na jar a na jeseň, aby sme sa priebežne informovali a posúvali dopredu.“ Všetko však závisí od aktivity žiakov a študentov, preto bude dôležité dvojdenné školenie pre členov žiackych školských rád v hoteli Inka, ktoré sa koná už tento utorok 11. novembra od 16:00 a končí v stredu 12. novembra o 13:00. V prípade záujmu je stále možné sa ešte na školenie prihlásiť. Bližšie informácie je možné nájsť TU.

Close Menu