Animátor roka opäť vyzdvihol prácu najaktívnejších dobrovoľníkoch

Animátor roka opäť vyzdvihol prácu najaktívnejších dobrovoľníkoch

Tretia adventná nedeľa sa v trnavskom divadle Jána Palárika niesla v znamení dobrovoľníctva. Každoročné podujatie Animátor roka znova ocenilo tých najaktívnejších z rád trnavských mládežníckych dobrovoľníkov.Animátorom roka Dušan Sabo

Už takmer jubilejný deviaty ročník sa neobmedzil len na vyhlásenie jedného Animátora roka, ale keďže sa dobrovoľníctvo v trnavskom kraji stáva čoraz populárnejším, ocenený bol nielen Animátor, ale aj Animátorka roka. Tou sa stala Ingrid Königová z Centra pomoci pre rodinu a cenu za Animátora roka si do Vrbového odniesol Dušan Sabo z Parlamentu mladých mesta Vrbové (fotografia hore).Animátorkou roka sa stala Trnavčanka Ingrid.

Animátorkou roka sa stala Trnavčanka Ingrid.

Ako každý rok, tak aj tento sa pozornosť odbornej poroty zamerala aj na jednotlivé mestá a obce. Za obec s najpriateľskejším vzťahom k mládeži bolo vďaka svojim početným aktivitám vyhlásené mesto Sereď. Cena za celoživotné dielo sa odviezla až do Senice pani Zdenke Cigánkovej, ktorá sa mládeži venuje takmer polstoročia. Naopak mladá nádej dobrovoľníctva bola objavená medzi Piešťanskými skautmi, ktorých členom Martin Jurda bol vyhlásený za Animátora Juniora. S mládežou pracuje aj profesionálna pracovníčka s mládežou Barbora Bocánová z Chtelnice, ktorej bolo za jej výnimočné aktivity takisto poďakované formou ocenenia.

Cenu za celoživotné dielo si na Záhorie odniesla Zdenka Cigánková.

Cenu za celoživotné dielo si na Záhorie odniesla Zdenka Cigánková.

Večer však nebol plný iba odovzdávania cien, gratulácií a poďakovaní, ale diváci sa mohli zabaviť aj na vystúpení dvoch mladých hudobníkov alebo Štúdia tanca a pohybu Alegrie. Slovenská pesničkárka Mirka Miškechová a český harmonikár Petr Lüftner rozveselili publikum nielen svojou hudbou, ale aj k nej patriacim vtipným textom, ktorý je pre oboch umelcov snáď už charakteristický. Novinkou tohto roka bola aj motivačná prednáška mladého aktivistu z Dolného Lopašova Jakuba Tomiša, ktorý motivoval publikum k hodnotám dobrovoľníctva a filantropie.

Podujatím, ktoré je organizované Združením pre podporu detí a mládeže, tvorené Radou mládeže Trnavského kraja a Trnavským samosprávny kraj, už tradične sprevádzal Martin Chynoranský. Organizátorov tento rok jednoznačne potešila aj hojná účasť v publiku, čo môže takisto svedčiť o tom, že ľuďom naozaj záleží na okolí a chcú aspoň ten náš Trnavský kraj zmeniť snáď o čosi k lepšiemu. Už teraz sa organizátori tešia a pomaly sa aj pripravujú na skutočne jubilejný desiaty ročník v roku 2016. Veríme, že bude znova problém vybrať toho skutočne najaktívnejšieho dobrovoľníka.

 {gallery}animator2015{/gallery}

Close Menu