Mladí si pripomenuli Deň Zeme v celom kraji

Mladí si pripomenuli Deň Zeme v celom kraji

22. apríl patrí ku Dňu Zeme a naše mládežnícke organizácie v Trnavskom kraji si ho pripomenuli viacerými upratékami verejných priestranstiev. Cieľom ich neorganizovaných stretnutí bolo vyčistenie verejného priestranstva od odpadkov a pobyt v prírode. Všetkým sa podarilo odpadky vyseparovať a prispieť tak krásnej prírode bez zbytočného odpadu. Prečítajte si o tom, ako sa im darilo v Ostrove, Senici, Vrbovom.

AKO TO VYZERALO V OSTROVE PRI PIEŠŤANOCH nám popísal Jakub Valko z JEDNADESAT.
Nastal deň D, v tomto prípade by sa lepšie hodilo pomenovanie deň Z. Stretávame sa skoro komplet tím na „hornej hradskej“ v pozitívnej nálade. Bohužiaľ tá klesá s pribúdajúcimi plnými vrecami na odpad. Sme zhrození čo všetko ľudia dokážu vyhodiť do prírody. Akvárium, pneumatiky, elektronika a strašne veľa plastu. Miestami to vyzerá ako keby niekto vysypal celú smetnú nádobu na komunálny odpad. Dodávka je plná. Akurát, pretože sa blíži obed. Súdime že na dnes stačilo, nabudúce prídeme znova. Minimálne tri ďalšie by sme naplnili. Lúčime sa pri smetných nádobách, kde triedime čo sa vytriediť dá. Nakoniec už len zaniesť staré pneumatiky do pneuservisu a potom prichádza zaslúžený pocit zadosťučinenia.

Pomaly sa tie mechy začínajú napĺňať.
Dalo to zabrať, ale pocit zadosťučinenia je skvelý :).

SENICA 2.0 ZBIERA ČISTÍ PRÍRODU KAŽDÉ 2 TÝŽDNE

My dobrovoľníci 2.0 sme sa zapojili po prvý raz. Ale nebolo to naše prvé zbieranie odpadkov, aby ste si nemysleli. Celkovo za 5 hodín vyzbieralo 6 dobrovoľníkov až 15 veľkých mechov odpadkov. Väčšinu tvorili plastové fľaše a plechovky. Našli sme však aj plesnivé jedlo a odpadky v sáčkoch a veľa oblečenia, botu, či rúška. V najbližších dňoch budeme pokračovať. Všímame si naše okolie a vidíme, že zbierať bude stále čo. Preto sme sa rozhodli, zbierať odpadky aspoň raz za dva týždne, píše sa na ich webovej stránke.

Partia mladých dobrovoľníkov z mládežníckej organizácie Senica 2.0.
Close Menu