RMTK súčasťou karanténneho strediska

RMTK súčasťou karanténneho strediska

Aj člen nášho predsedníctva – Filip sa zapojil do výzvy ministerstva vnútra a už vyše týždňa pomáha ako dobrovoľník v karanténnom stredisku pre repatriovaných Slovákov.

Ako hovorí: „Obetovať trochu svojho pohodlia sa vyplatilo, počas týždňa som sa stretol s takými ľuďmi, že sa mi o tom ani nesnívalo.“ Filip je študent Fakulty bezpečnostného inžinierstva v Žiline a aj vďaka dobrovoľníctvu dostal príležitosť vidieť ako funguje riadenie tejto krízovej situácie od najvyšších postov až po samotné karanténne centrá.

Filipa sme sa spýtali zopár otázok a týmto Vám prinášame tento exkluzívny rozhovor priamo z karanténneho strediska.

 1. Aký je tvoj najväčší doterajší zážitok z karanténneho strediska?
  Púšťali sme domov babu, ktorá pri odchode povedala, že keď doma dokončí karanténu, chce sa sem vrátiť a pomáhať ako dobrovoľnícka. To bol veľký zážitok pretože sa stretávame aj s negatívnymi reakciami a táto ma teda naozaj chytila za srdce.
 2. Čo je tvojou úlohou?
  Pravidelne nosím do objektu stravu a tiež som pri registrácii nových a odubytovaní repatriantov. Takže prvá línia. Ale dá sa to v pohode zvládnuť, človek si zvykne.
 3. Ako dlho budeš „dobrovolníčiť“ v tomto stredisku?
  Začal som 4. apríla a domov sa dostanem asi po Vianociach takýmto štýlom. Personálne sme strašne poddimenzovaný takže budem ťahať tak dlho ako budem vládať a ako mi to škola dovolí. Veľkú Noc sme tu prežili v kruhu novej rodiny, vydržíme bojovať tak dlho ako to bude treba.

  Naposledy Filip uviedol, že si uvedomuje, že náš systém je na pandémiu nepripravený a preto žiada Slovákov vracajúcich sa domov o pochopenie pretože on aj jeho kolegovia pracujú na plné obrátky aj 19 hodín denne len aby vyšli navrátilcom v ústrety a urobili ich 6-dňový pobyt príjemnejší.
Close Menu