Jubilejný ANIMÁTOR ROKA

Jubilejný ANIMÁTOR ROKA

Už po desiatykrát budú ocenení skutoční hrdinovia venujúci sa mládeži. Rada mládeže Trnavského kraja v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom vyhlásia Animátora roka, Pracovníka s mládežou a opäť bude udelená aj Cena za celoživotné dielo. Slávnostný galavečer spojený s vyhlásením výsledkov prebehne 11. decembra o 19:00 v Divadle Jána Palárika v Trnave.

Cenu za celozivotne dielo si v minulom roku odniesla Zdenka Cigankova zo Zahorackeho Fenixu.
Cenu za celoživotné dielo si v minulom roku odniesla Zdenka Ciganková zo Záhorackého Fénixu.

Ocenenie Animátor roka je udelením uznania za prácu s mládežou vo voľnom čase. Pojmom animátor sa označujú ľudia, ktorí vymýšľajú program pre deti počas ich voľného času. Organizujú pre ne tábory, poobedné krúžky, neformálne vzdelávania, hry, odovzdávajú im svoje skúsenosti a tí najlepší aj svoje srdce. Svoje aktivity robia často bez nároku na honorár. Ich odmenou sú im vysmiate tváre detí, v ktorých sa črtá záblesk nových poznatkov, ktoré získali počas dobre využitého voľného času.

Rada mládeže Trnavského kraja spojila sily s Trnavským samosprávnym krajom a spoločne tvoria Združenie pre podporu detí a mládeže. A práve oni veria, že animátori si zaslúžia uznanie väčšie ako prosté Ďakujem. I keď práve o tom ocenenie je, poďakovanie sa za všetko úsilie.

V túto nedeľu sa bude datovať už desať rokov, odkedy sa odovzdala prvá cena. Medzi prvými animátormi, ktorí boli ocenení, bol aj súčasný predseda RMTK Andrej Skala. Deťom a mládeži sa venuje takmer celý svoj život, profesionálne, študijne i vo svojom voľnom čase. Práve v deň odovzdania cien novým hrdinom v práci s mládežou sa skončí jeho predsedovanie v združení, ktoré sa už 16 rokov snaží spájať mládež v Trnavskom kraji. Kruh sa tak symbolicky uzatvára a zároveň sa otvára nový pre nové príbehy.

Tento ročník bude výnimočný, o niečo melancholickejší, o niečo vianočnejší, o niečo úsmevnejší. Spomenie sa viac mien, viac pekných činov, viac sa oslávi dobrovoľníctvo a filantropia. Budeme sa tešiť, ak tento výnimočný deň strávite s nami 🙂

 

 

Close Menu