Galavečer ANIMÁTOR ROKA 2014 už ZAJTRA

Galavečer ANIMÁTOR ROKA 2014 už ZAJTRA

Dobrovoľníci, aktivisti, pomocníci, voluntéri, pracovníci s mládežou… všetci títo vylepšujú život aj v Trnavskom kraji a my vieme, že si zaslúžia vďaku a uznanie. Práve preto vás srdečne pozývame na galavečer ANIMÁTOR ROKA 2014, počas ktorého oceníme prácu týchto ľudí. Podujatie sa bude konať už túto nedeľu 14. decembra od 17-tej hodiny v Kine Hviezda.

Spomenúť by sme mali všetkých, ktorí robia neoceniteľnú prácu zadarmo, avšak priestor nám zostáva iba na vyhlásenie jedného (toho najlepšieho asi nemožno povedať) dobrovoľníka v kategóriách Animátor, Animátor junior a Pracovník s mládežou. Okrem jednotlivcov vyberie odborná porota aj víťazov podprojektu Obec s najpriateľskejším vzťahom k mládeži. Ceny sa udelia v dvoch kategóriách, a to Obec s počtom obyvateľov do 1 000 a Obec s počtom obyvateľov nad 1 000. Ocenenie dobrovoľníkov je veľkolepou oslavou, k čomu nepochybne patrí aj kultúrny program. Svoje talenty predvedú kapela Spektrum, A cappella (vokálna skupina), KPMD (inštrumentálne kvarteto) a tanečná skupina Street Beats Crew. Večerom nás bude sprevádzať Martin „Chyno“ Chynoranský.

 

Prečo je dôležité oceniť ľudí z tretieho sektora, resp. čo sa skrýva za slovom dobrovoľníctvo?

 

Žiaci, zamestnanci, podnikatelia, mamičky a ockovia na rodičovskej, dôchodcovia, Marťania… „dobrovoľníčiť“ môžu naozaj všetci. Vykonávať aktivity v prospech ľudí okolo seba vo svojom voľnom čase, asi takto by sa dala definovať dobrovoľnícka aktivita. V Trnavskom kraji je organizácií, či už formálnych, alebo neformálnych, naozaj neúrekom a občan ktorejkoľvek obce si vie vybrať tú, ktorá mu najviac vyhovuje. Dobrovoľníckeho ducha by sme mohlii mať v sebe, nedostaneme ho v balíčku s propagačnými materiálmi združenia. Pomôcť žene s kočárikom pri nastupovaní do vlaku, či odniesť staršej susedke nákup by sa mohli stať zautomatizovanými reflexami. Ak je pre nás nezištná pomoc druhým prirodzená, vtedy sa môžeme nazývať dobrovoľníkom. Presne takýchto ľudí hľadajú združenia v našom regióne a ak máte záujem sa s nimi skontaktovať, kliknite na nasledujúci odkaz, kde sa môžete stretnúť aspoň s niektorými z nich: http://rmtk.sk/index.php/o-nas/clenovia-a-pozorovatelia-rmtk.

 

Dopomáhania, priatelia!  

 

Close Menu